piątek, 15 maja 2015

       Chcesz mieć płaski brzuch? Oto kilka wskazówek:


I trzy przydatne ćwiczenia:

Liczba obwodów: 3 (czyli 3 ćwiczenia wykonywanie jedno po drugim w podanej kolejności. Po pełnym obwodzie następuje 60 sekund przerwy)
Liczba ćwiczeń: 3
Liczba powtórzeń każdego ćwiczenia: 12
Czas przerwy: 60 sekund

1. Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach (przyciąganie kolan do klatki)

ćwiczenia na brzuchPatryk Niekłań

Stopy i kolana delikatnie nad ziemią następnie przyciągamy kolana do klatki piersiowej odrywając pośladki od maty. W momencie największego spięcia wykonujemy wydech i wracamy do pozycji wyjściowej

2. Skłony tułowia nogami w górze
ćwiczenia na brzuchPatryk Niekłań

Ręce przy skroni, łokcie odwiedzione do tyłu, nogi w górze. Zrób wdech, a następnie powolnym ruchem unieś barki, staraj się wykonać mocny ruch rolowania do wewnątrz, w momencie największego spięcia wykonaj wydech i wróć do pozycji wyjściowej nie dotykając plecami maty.

3. Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym
ćwiczenia na brzuchPatryk Niekłań

Oprzyj się na przedramieniu, całe ciało w linii prostej, miednica w górze, stopy oparte o podłoże. Mocnym ruchem wykonaj wyjście miednicy (pośladków) do góry, w momencie największego spięcia wykonaj wydech i wróć do pozycji wyjściowej. Jedna seria to 12 powtórzeń. Pamiętaj, że robimy dwie strony!

źródło: fitness.sport.pl

II Ważna odpowiednia dieta:
Wszystko zależy od tego czy chcemy schudnąć, czy też przybrać podczas ćwiczeń. Warto także, obliczyć zapotrzebowanie energetyczne naszego ciała- prosto mówiąc, to ile kalorii zużywamy .
Dieta powinna być zróżnicowana, a najlepiej zasięgnąć porady dietetyka.

Najważniejsze :
Jedz zdrowo ! :)

S.

2 komentarze:

  1. świetnie, w końcu wiem co robić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na mnie działa, ale dopiero gdy włączyłem do ćwiczeń zdrową dietę, o której także pisałaś. Polecam każdemu, ale nie każdy lubi się tak starać.

    OdpowiedzUsuń