niedziela, 12 kwietnia 2015

Coś dla siebie...:)

" W zdrowym ciele , zdrowy duch " to stwierdzenie jest bardzo trafne . Czasami trzeba zrobić coś dla siebie; czerpać przyjemność z najmniejszych chwil . 
Warto zacząć od wprowadzenia nieco więcej aktywności do naszego życia . Przejażdżka rowerowa bądź spacer, będzie idealnym rozwiązaniem w słoneczny wiosenny dzień . 


 Od pewnego czasu modne są wyjścia na siłownię. Jak dla mnie, przyjemniejszą opcją jest siłownia  pod chmurką.  Wole wsiąść na rower , pojechać do ustronnego miejsca ( gdzie znajduje się owa siłownia ) i na spokojnie w na świeżym powietrzu poćwiczyć . Jest to zdrowsze i  bardziej optymalne wyście na wiosenną i letnią  aktywność.  Dodatkowym atutem jest to , iż  nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Jedynym minusem , możne stać się nasza  nieśmiałość - ale przecież nie chodzi o to by ćwiczyć " na pokaz" lecz zrobić to dla siebie . Po za tym , jest to świetna okazja na spędzenie wspólnego czasu w gronie przyjaciół . 

Ćwiczenia są czymś więcej, niż tylko wysiłkiem . Kształtują charakter człowieka , chatują go . Dobra motywacja do aktywności ( nawet tej najdrobniejszej ) wywołuje wiele radości. Po dobrym treningu, ilość endorfin we krwi wzrasta , humor się poprawia . Po mimo zmęczenia przychodzi nowa fala pozytywnej energii . Człowiek czuje, że żyje i zdaje sobie sprawę , iż potrafi dużo więcej niż mu się wydaje . 

Nie koniecznie każdy zgodzi się z tym co napisałam , ale uważam , że włączenie w życie aktywności fizycznej wniesie dużo pozytywów jak również może okazać się dobrą zabawą.

Także drogie Panie lub Panowie czas pomyśleć o sobie ! Zacznij działać ! :)


Znalezione obrazy dla zapytania siłownia pod chmurkąS.

4 komentarze:

 1. W sam raz na wiosnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna sprawa, tylko niestety nie zawsze są do tego warunki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealny pomysł na słoneczny weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda tylko, że nie wszędzie są do tego warunki :)

  OdpowiedzUsuń