czwartek, 26 marca 2015

SAVE THE DATE!

Coraz bardziej popularne w Polsce jest wysyłanie SAVE THE DATE, które moim skromnym zdaniem jest bardzo fajnym pomysłem, gdyż daje nam możliwość wcześniejszego poinformowania gości o planowanym terminie ślubu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że na dany dzień na zaplanują niczego innego :) Kolejną zaletą ,, Save the date" jest to, że możemy w nich wykazać się humorem i kreatywnością, w przeciwieństwie do oficjalnych zaproszeń.

Save the date – powiadomienie o planowanym ślubie, przyjęciu czy imprezie. Zwyczajowo jest ono wysyłane przed dostarczeniem formalnych zaproszeń, nawet na rok przed planowanym terminem wydarzenia.
Najczęściej ma formę karty, zbliżonej wyglądem do tradycyjnego zaproszenia, lecz mniej formalnej. Może to być również magnes na lodówkę lub inny podobny drobiazg. Jego funkcją jest w niezobowiązujący sposób poinformować wszystkich o dacie np.ślubu – tak, aby uwzględnili i zarezerwowali ją w swoich planach na nadchodzący rok (np. planach urlopowych czy delegacji służbowych) [Wikipedia]Wszystko zależy od pomysłów Młodej Pary! :) Im mniej tradycyjnie, tym lepiej!

K.

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł, szczególnie ten z magnesem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to świetna odskocznia od "zwykłych zaproszeń" na niezwykłe wydarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł :) trochę kreatywności i jest super efekt ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysły bardzo fajne ;)
  może się przydadzą za kilka lat :D

  OdpowiedzUsuń